16 Aralık 2011 Cuma

DIY: Alternatif Yılbaşı Ağacı / Alternative Christmas Tree


bu alternatif ağaçla masanıza şıklık katabilir, boyutunu büyüterek görkemli ve şık bir ağaç yapabilirsiniz.malzemeler; gövdesi için strafor çubuk, hasır örgü şeklinde olan kurdele ve çok sayıda iğne. kurdelemizi açtıktan sonra resimdeki gibi iğnelerle tutturmaya başlıyoruz. sıklığına, bolluğuna ve hacmine siz karar verin,kendi zevkinize göre şekil verin. aşağıda bol, yukarıda dar yani üçgen görünümlü olacak şekilde sonuna kadar çıkın. sağlam olması için bolca iğne kullanın. istediğiniz şekli alana kadar bozup tekrar yapabilirsiniz ama zaten karışık görünmesi dezavantaj değil avantaj olacaktır, daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.


ağacın gövdesini tamamen kapladıktan sonra aşağıda gördüğünüz süsler ile, isterseniz farklı renk ve tasarımlarda süsler ile ağacınızı donatın. çokluğuna yine siz karar verin.sonuç olarak tamamen sizin eseriniz olan bir yılbaşı ağacı karşınızda olacak. bence hem ev ekonomisi açısından hem de evde yapmanın verdiği zevk açısından son derece güzel ve önemli bir çalışma. 

Mutlu Yıllar! 

4 yorum:

 1. Çook güzel olmuş,ellerine sağlık :) Şimdideeen mutlu yıllar :)

  http://tanricanindolabi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. mutlu yıllar canım :)
  hoş blogun var, takipteyim ;)

  YanıtlaSil
 3. So many awesome projects here on your great blog! I have been perusing many of your posts and enjoying each one. So nice stopping by to visit with you! A new friend from far away :)

  Kindly, Lorraine

  YanıtlaSil
 4. thank you so much my new friend :) so nice that you visited my blog,too
  have a great day and happy new year

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...