MY DIY: Çiçek Yüzük / Flower Ring


Aslında bu yüzüğü yazın yapmıştım ama yayınlamayı unuttuğum için kışa denk geldi. Yapımı ve malzemelerinin temini gördüğünüz gibi çok kolay. Düğün, kına gibi olaylar yazın arttığından, evde epeyce kına birikmişti. Bilenleriniz vardır mutlaka, şu sıralar kına paketlerinin üzerinde bu yapma çiçekler var. Bende bu şekilde değerlendirmek istedim. Resimde de görüldüğü gibi mevsim yazdı ve yengem kıyafetine çok yakıştığını düşünerek yaptığım gün taktı, e bende pozumu aldım.  
I actually made this flower ring at summertime, but since I forgot to post it, I share it in winter now, lol. There were plenty of weddings around me at summer. It is a common thing in my country and I'm guessing it's a global thing to have the wedding ceremonies in summer. Anyways. We have a tradition here in Turkey. It's some sort of a bachelor party right before the wedding. The difference:  We apply henna to our hands and that's why its called 'Henna Night'. In this ceremony, besides henna, there are plenty of flowers, tiaras, tulles (pile fabric) etc. Henna is given to the guests in small or big arrangements usually with flowers. This is the story of the flowers I used making this DIY.  
 Note: For those of you don't know and have no idea, I am putting an example of the arrangements that guests are given during this henna ceremony. It's actually from my friend's night that I attended. Enjoy. Yorumlar

 1. aa harika çok beğendim olsun kışında takılır başka renklerdede çalışılabilir:)
  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Farklı renklerde de eminim çok güzel görünecektir. Sevgiler.

   Sil
 2. Ayyyy bayilirim boyle koca koca yuzuklere, ne kadar guzel olmus, elinize saglik:)

  Birde kucuk uyari: kelime dogrulamayi kaldirsaniz daha cok yorum birakilir:) Blogumda anlattim nasil kaldirilacagini bir ugrayin isterseniz:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mevlüde hanım, uyarınız için teşekkürler. Okuyucular için sıkıntı yarattığının farkında değildim. :)
   Yüzüğe iltifatlarınız için de ayrıca teşekkür ederim.
   Sevgiler...

   Sil
 3. pratik ve güzell :)
  ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 4. harika olmuş=)
  bende beklerim bloguma
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, blogunuzu takipteyim :)

   Sil
 5. Bloğun çok güzelmiş gerçekten ,emeğine sağlık
  Benim bloguma da beklerim,takipçim olarak;
  http://sema-semanngunlugu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim Sema hanım, mutlaka uğrarım :)

   Sil

Yorum Gönder